News News

Back

Edukacja w terenie

Edukacja w terenie

Edukacja w terenie prowadzona jest praktycznie przez wszystkich leśniczych oraz wielu podleśniczych. Bardzo często angażują się także strażnicy leśni i inżynierowie nadzoru.

Duża ilość spotkań odbywa się na terenie szkółki leśnej we Włościborzu, gdzie gospodarzem jest Małgorzata Jamroży. Znajduje się tam wiata z miejscem na ognisko, zapoznać się można także z treścią wielu tablic edukacyjnych.
Często odwiedzanymi miejscami są także okolice jeziora Popiel w południowych rejonach nadleśnictwa oraz atrakcyjne tereny doliny Parsęty.
W leśnictwie Bagicz spotkania odbywają się natomiast przy dębie „Bolesław", który jest najstarszym dębem w Polsce. W odległości około 2 km znajduje się jego młodszy kolega – dąb „Warcisław".
Nieodłącznym elementem wszystkich zajęć w terenie są ciekawe informacje przekazywane przez leśników. Podczas swych opowieści o przyrodzie korzystają oni często z plansz, eksponatów, dźwięków, dzięki czemu to, o czym mówią, staje się jeszcze bardziej czytelne i łatwiejsze do zrozumienia i zapamiętania.
Wiele szkół i dzieci dostaje symboliczne upominki.
Pobyt w lesie zazwyczaj zakończony jest wspólnym ogniskiem, przy którym odbywa się posiłek.
Wszystko to powoduje, że wizyty takie są bardzo miłym przeżyciem, a dzieci i ich opiekunowie wracają do nas cyklicznie każdego roku.


Divisions and others

 

Mapa lasów

Mapa lasów

Sprzedaż

Asset Publisher Asset Publisher